STANOVÁNÍ POD HVĚZDAMI-VČELIČKY

18. 6. 2024
V pátek 7.6.2024 čekalo Včeličky zakončení celoročního projektu Včeličky cestují kolem světa a to Stanování pod hvězdami, kterého se mohli účastnit děti se svými sourozenci a s rodičem. Po  „ubytování“  – postavení stanů nás čekala společná večeře a procházka po Sobotce s prohlídkou věže soboteckého kostela během celostátní akce Noc kostelů. Potom jsme už na hřišti čekali, až se setmí natolik, abychom mohli společně s panem Davidem Vališkou a jeho kolegou z jičínské hvězdárny pozorovat večerní oblohu. Počasí nám přálo a tak jsme mohli pozorovat nejenom hvězdy a souhvězdí, ale Ráďu a Terezku zajimaly také neustále obíhající satelity. Ale protože už bylo opravdu pozdě, ve stanech začaly zhasínat baterky a děti s rodiči začínali usínat pod hvězdami. Pro děti bylo zážitkem nejenom samotné pozorování večerní oblohy dalekohledy, ale pro některé děti to bylo i první přespání ve stanech.